Aktuality

Jak neplýtvat časem a naftou se učí řidiči na školení


Nejen bezpečnost přepravy, ale také její ekonomika je pro kvalitní dopravní firmu zásadní. Řidiči firmy PINC se proto na školeních učí také jezdit úsporně.

Ukazujeme řidičům, jak jezdit ekonomicky a snížit náklady na spotřebu pohonných hmot, ale třeba i pneumatik a dalších opotřebitelných částí. Úspora u středně velké firmy jako je firma PINC může být docela zajímavá,“ vysvětluje školitel Petr Bartoň. Řidičům se věnují profesionální lektoři výrobců kamionů DAF a Scania. Firma PINC používá multiznačkový systém hodnocení, který posuzuje deset kritérií a dokáže určit, jak se který řidič k autu chová a co dělá špatně. Právě to pak mohou řidiči s instruktorem na školení rozebrat. „Zpětná vazba je důležitá. Myslím, že si řidiči uvědomili své chyby a bude to pro ně přínosné,“ hodnotil Petr Bartoň.

Přínosné je to pro firmu i řidiče, kteří mají nastavená odměňování podle svých výkonů. „Dozví se něco svém stylu jízdy a také se dozví, co mohou udělat pro to, aby měli lepší výplaty. Učí se, jak dostat z aut maximum,“ říká k tomu majitel firmy Tomáš Pinc.

Zpět na přehled aktualit...